Lovci perel

 

AKTUÁLNĚ: 

LOVCI PEREL 2017

Začínáme lovit v pondělí 23. 1. 2017

Chcete lovit perličky? Nezapomeňte se registrovat u knihovnice v dětském oddělení (i když jste minulý rok lovili perličky, musíte se znovu zaregistrovat pro rok 2017)

Perličky lovíme do 31. 10. 2017

 

JAK SE LOVÍ PERLY V TIŠNOVSKÉ KNIHOVNĚ

Městská knihovna Tišnov se již podruhé zapojila do projektu Knihovny města Hradce Králové Lovci perel. Jedná se o celoroční hru pro děti, při níž se čtení mění v dobrodružství a z práce s knihou se stává zábava. Vybrané dětské knížky se stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel.

Ve čtvrtek 1. 12. 2016 proběhlo slavnostní vyhodnocení nejlepších lovců perel v kině Svratka. Pro všechny děti, které se zapojily, bylo připraveno promítání filmu Lichožrouti i drobné odměny. Ti nejlepší získali pěkné knižní ceny a samozřejmě diplomy Lovců perel. Děti soutěžily ve 4 kategoriích: Mateřské školy, 1. stupeň Základních škol, 2. stupeň Základních škol a nejlepší „lovec“ celkově. V letošním roce vyhrála Adéla Kohoutová s 48 přečtenými knihami a celkovým počtem 62 nasbíraných perliček. Byl to velice těsný čtenářský souboj. Všem „lovcům“ gratulujeme.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Sursum a Město Tišnov, kterým za podporu dětského čtenářství patří velký dík.

V roce 2017 budeme v lovu perliček pokračovat. Můžete se těšit na nové knihy „perlorodky“. Začínáme v lednu 2017. Přesné datum bude upřesněno, sledujte webové stránky knihovny.

 

 

                                                                                         

 

SEZNAM VŠECH ZPRACOVANÝCH KNIH DO HRY LOVCI PEREL:

- LOKACE:

  • beletrie - knihy pro větší děti
  • modrá - "první"regál v knihovně, první čtení, pohádky, příběhy (cca 6-11 let)
  • MN - naučná literatura
  • zelená - knihy pro nejmenší, leporela, básničky

                                                                                         

perly lovci perel

PRAVIDLA HRY:

Městská knihovna Tišnov se zapojila do celoroční hry Lovci perel, kterou pořádá Knihovna města Hradce Králové. O co jde? 

Jde o to ulovit co nejvíce perel. A za co je dostaneš? Za přečtenou knihu a správně vyplněnou hrací kartu.

 

Pokud jsi čtenář naší knihovny, u knihovnice se můžeš zaregistrovat jako lovec. Dostaneš svoji šňůrku se jménem, na kterou si budeš navlékat ulovené perly. V knihovně si vybereš nějakou knížku Perlorodku. Neboj se, budou řádně označené obrázkem. Lovec si v jeden den může odnést maximálně 3 knížky perlorodky.


                                                   

 

U výpůjčního pultu ke knížce dostaneš hrací kartu. Jen nezapomeň knihovnici při půjčování upozornit, že jsi lovec a chceš hrací kartu, kdyby Ti ji knihovnice třeba omylem zapomněla dát, trénuje tvoji bdělost a připravenost :). Tvým úkolem je hrací kartu po přečtení knihy Perlorodky vyplnit. Doporučujeme si otázky přečíst dřív, než se pustíš do čtení knížky, ať víš co v příběhu hledat :) .

perly, lovci perel

Podmínkou získání perly je nejen správně vyplněná hrací karta, ale také vrácení knížky perlorodky do 1 měsíce!

 

Neboj, nemusíš si všechno pamatovat. V každé knížce perlorodce jsou vložená pravidla hry.

Ke konci roku proběhne vyhodnocení všech lovců a jejich úlovků. Nejlepší lovec bude po zásluze odměněn a může se ucházet o titul nejlepšího lovce celé České republiky. A to je panečku bomba :).

 

 

Bonus:

V hrací kartě jsou ještě nepovinné otázky. Za jejich vyplnění můžeš získat bod (jedna bonusová otázka = jeden bod). Když budeš mít nasbíráno 10 bodů, můžeš je vyměnit za jednu perlu nebo za malou odměnu.

 

Perlu můžeš získat i tak, že vymyslíš nějakou hrací kartu na knížku, která ještě není Perlorodka. Ale musíš se prvně poradit s knihovnicí. Takto zpracované nové perlorodky posílejte na email: edita.hecova@gmail.com 

 

Nová hrací karta (nová perlorodka) musí obsahovat: 

  • autor knížky
  • název knížky
  • 5 otázek i s odpověďmi (u každé odpovědi musí být i číslo stránky, kde se dá odpověď v knize najít)
  • 3 nepovinné otázky
 

Pravidla pro malé děti – čte rodič

Lovcem perel se může stát i dítě-nečtenář, přihlášený do hry, kterému knížku čte některý z rodičů.

Rodiče vyberou knihy perlorodky, ze kterých budou doma číst, a malý lovec namaluje ke knize obrázek. Při odevzdávání obrázku dostane malý lovec otázku, která se bude vztahovat k textu knihy. Za obrázek a správnou odpověď získá perlu. Podmínkou je také vrácení perlorodky

do 1 měsíce!

 

I pro tyto malé lovce proběhne ke konci roku vyhodnocení, kdo bude nejlepším malým lovcem.

 

Všichni zúčastnění se můžou těšit na odměnu za jejich vytrvalost :)