Lovci perel

 

AKTUÁLNĚ: 

LOVCI PEREL 2017

Perličky lovíme do 31. 10. 2017

 Pozor všichni lovci! Lov perliček je pro rok 2017 ukončen. Do konce listopadu 2017 máte možnost donést vyplněné hrací karty knížek perlorodek, které máte ještě doma. V prosinci proběhne vyhodnocení soutěže. Včas budete všichni informováni :) 

 

JAK SE LOVÍ PERLY V TIŠNOVSKÉ KNIHOVNĚ

Městská knihovna Tišnov se již podruhé zapojila do projektu Knihovny města Hradce Králové Lovci perel. Jedná se o celoroční hru pro děti, při níž se čtení mění v dobrodružství a z práce s knihou se stává zábava. Vybrané dětské knížky se stávají perlorodkami a přinášejí svým čtenářům zajímavý zisk v podobě opravdových perel.

Ve čtvrtek 1. 12. 2016 proběhlo slavnostní vyhodnocení nejlepších lovců perel v kině Svratka. Pro všechny děti, které se zapojily, bylo připraveno promítání filmu Lichožrouti i drobné odměny. Ti nejlepší získali pěkné knižní ceny a samozřejmě diplomy Lovců perel. Děti soutěžily ve 4 kategoriích: Mateřské školy, 1. stupeň Základních škol, 2. stupeň Základních škol a nejlepší „lovec“ celkově. V letošním roce vyhrála Adéla Kohoutová s 48 přečtenými knihami a celkovým počtem 62 nasbíraných perliček. Byl to velice těsný čtenářský souboj. Všem „lovcům“ gratulujeme.

Ceny do soutěže věnovalo nakladatelství Sursum a Město Tišnov, kterým za podporu dětského čtenářství patří velký dík.

 

                                                                                         

 

SEZNAM VŠECH ZPRACOVANÝCH KNIH DO HRY LOVCI PEREL:

- LOKACE:

  • beletrie - knihy pro větší děti
  • modrá - "první"regál v knihovně, první čtení, pohádky, příběhy (cca 6-11 let)
  • MN - naučná literatura
  • zelená - knihy pro nejmenší, leporela, básničky

                                                                                         

perly lovci perel

PRAVIDLA HRY:

Městská knihovna Tišnov se zapojila do celoroční hry Lovci perel, kterou pořádá Knihovna města Hradce Králové. O co jde? 

Jde o to ulovit co nejvíce perel. A za co je dostaneš? Za přečtenou knihu a správně vyplněnou hrací kartu.

 

Pokud jsi čtenář naší knihovny, u knihovnice se můžeš zaregistrovat jako lovec. Dostaneš svoji šňůrku se jménem, na kterou si budeš navlékat ulovené perly. V knihovně si vybereš nějakou knížku Perlorodku. Neboj se, budou řádně označené obrázkem. Lovec si v jeden den může odnést maximálně 3 knížky perlorodky.


                                                   

 

U výpůjčního pultu ke knížce dostaneš hrací kartu. Jen nezapomeň knihovnici při půjčování upozornit, že jsi lovec a chceš hrací kartu, kdyby Ti ji knihovnice třeba omylem zapomněla dát, trénuje tvoji bdělost a připravenost :). Tvým úkolem je hrací kartu po přečtení knihy Perlorodky vyplnit. Doporučujeme si otázky přečíst dřív, než se pustíš do čtení knížky, ať víš co v příběhu hledat :) .

perly, lovci perel

Podmínkou získání perly je nejen správně vyplněná hrací karta, ale také vrácení knížky perlorodky do 1 měsíce!

 

Neboj, nemusíš si všechno pamatovat. V každé knížce perlorodce jsou vložená pravidla hry.

Ke konci roku proběhne vyhodnocení všech lovců a jejich úlovků. Nejlepší lovec bude po zásluze odměněn a může se ucházet o titul nejlepšího lovce celé České republiky. A to je panečku bomba :).

 

 

Bonus:

V hrací kartě jsou ještě nepovinné otázky. Za jejich vyplnění můžeš získat bod (jedna bonusová otázka = jeden bod). Když budeš mít nasbíráno 10 bodů, můžeš je vyměnit za jednu perlu nebo za malou odměnu.

 

Perlu můžeš získat i tak, že vymyslíš nějakou hrací kartu na knížku, která ještě není Perlorodka. Ale musíš se prvně poradit s knihovnicí. Takto zpracované nové perlorodky posílejte na email: edita.hecova@gmail.com 

 

Nová hrací karta (nová perlorodka) musí obsahovat: 

  • autor knížky
  • název knížky
  • 5 otázek i s odpověďmi (u každé odpovědi musí být i číslo stránky, kde se dá odpověď v knize najít)
  • 3 nepovinné otázky
 

Pravidla pro malé děti – čte rodič

Lovcem perel se může stát i dítě-nečtenář, přihlášený do hry, kterému knížku čte některý z rodičů.

Rodiče vyberou knihy perlorodky, ze kterých budou doma číst, a malý lovec namaluje ke knize obrázek. Při odevzdávání obrázku dostane malý lovec otázku, která se bude vztahovat k textu knihy. Za obrázek a správnou odpověď získá perlu. Podmínkou je také vrácení perlorodky

do 1 měsíce!

 

I pro tyto malé lovce proběhne ke konci roku vyhodnocení, kdo bude nejlepším malým lovcem.

 

Všichni zúčastnění se můžou těšit na odměnu za jejich vytrvalost :)