KNIHOMOLNA

 

Květen

...která je ta skutečná?

Swanson, Cynthia: Knihkupkyně Katharyn má všechno, po čem Kitty vždycky toužila. Jenže Katharyn existuje pouze tehdy, když Kitty spí. Nebo ne?

 

Nikdy není pozdě

Honeyman, Gail: Eleanor se má vážně skvěleNemá žádné kamarády a víkendy tráví s lahví vodky, aby vytěsnila vzpomínky na otřesné dětství. Když ale naváže nečekané přátelství s kolegou Raymondem, začne jí docházet, že takhle to dál nejde a že musí vystoupit ze své ulity.

 

Vzpomínky

Backman, Frederik: A každé ráno je cesta domů delší a delšíI loučení bolí méně, když na něj nejste sami.

 

Ono samo... :)

Hlaváčková, Kristina: Ono samo se to... Vesmír si ze mě stále utahuje. Je to komik! Takže dokud mě fakt něco nesežere nebo se nestane něco horšího, hodlám to brát s humorem.

 

 

Duben

Tajná operace 

Hazel, James: Jepice Zmasakrované tělo v lese, pečlivě vypracovaný plán vraždy a sedmdesát let, které obě události dělí ...

 

Ze života

Součková, Zuzana: Běh života s úsměvemAutorka s humorem, nadsázkou a nadhledem popisuje životní pouť od dětských krůčků po kroky zralé ženy.

 

Co by kdyby...

Han, Jenny: Prach a popel Teď už nic nebude takové jako dřív. Jenom Mary zná pravdu a je otázkou, jak s ní naloží a jestli dovede pomstu až do konce. Zůstane po ní něco víc než jen prach a popel, až vše spálí?

 
 
 

Březen

Česká detektivka

Hamerová, Zdeňka: Bílá tma - tajemný domov pro seniory a dům na samotě....

 

Digitální detox

Fielding, Orianna: Digitální detoxKolik času denně strávíte zíráním do obrazovek? Je první věcí, kterou ráno uděláte, to, že sáhnete po mobilu? Necítíte se někdy zválcovaní přetlakem textovek, mailů a upozornění? Možná přišel čas, abyste si dopřáli digitální detox.

 

Kráska a zvíře trochu jinak

Spooner, Megan: Na lovuMrazivé převyprávění známé pohádky.

 

Děsivá tajemství

Wood, Barbara: Vzdálená řekaSchallerovi a Newmanovi jsou odvěkými nepřáteli. Když se na pozemku Schallerových najde lidská kostra, je zřejmé, že se jedná o oběť odporného zločinu...

 

Únor

Dokážete si představit život bez elektřiny?

Elsberg, Marc: Blackout Jednoho dne se v Evropě zhroutí celá elektrická síť...

 

I květiny se dají jíst

Vlková, Jana: Kytky k jídlu v receptech i herbáři  kuchařka vyvolala neobyčejný zájem o téma jedlých květů i plevelů

 

Kniha na základě filmu

Doehnert, Rodica: Hotel SacherMezi suitami a chambres séparées Hotelu Sacher ve Vídni se rodí milostné drama lásky, nevěry a žárlivosti.

 

Jak se změní život po autonehodě?

Lapena, Shani: Někdo cizí v domě - Karen se vrací z nemocnice domů po ztrátě paměti, ale zdá se, že se tam něco změnilo...

Leden

Česká detektivka z Norska

Klevisová, Michaela: Zmizela v mlze - místo dovolené řeší zapeklitý případ
 

 

Publicistika
Tabery, Erik: Opuštěná společnost - Tabery jasně ukazuje, že rizikům přítomnosti se nejlépe čelí nikoliv panikou, ale chladnou hlavou a rozhodností.

 

Ruská satira

 

 Glukhovsky, Dmitry: Povídky o vlasti - z různých úhlů pohledu rentgenuje ruskou "demokracii" z počátku 90. let minulého století, odkrývá panoptikum lidských typů a mnoho dlašího

 

Romantika na dlouhé zimní večery

Santopolo, Jill: Ztracené světlo - jejich třináctiletá cesta plná snů, touhy, žárlivosti, zrad a nakonec lásky je hlubokým a zároveň čtivým vykreslením jednoho (ne)obyčejného vztahu, ve kterém se může najít každý, kdo miloval.