Kreativní laboratoř

Přijďte si pohrát s roboty a naučte se programovat! V knihovně na vás čekají Ozoboti nebo Bee-Boti. A s těmi si dokážou poradit i předškolní děti!

 

Naučte se, jak to udělat, aby vás roboti poslouchali – kdykoli jim nařídíte, zatancují, zablikají. V dalších hodinách jim můžete z papíru vyrobit oblečky a nechat je, ať se spolu scházejí na předem dané trase.

 

Chtěli byste se přijít podívat?

 

Děláme i vzdělávací akce pro školy!

 

Kontakt:
Eva Brdíčko
tel. +420 530 334 019
eva.brdicko(zavináč)kulturatisnov.cz

 

Proč to děláme?

V Kreativní laboratoři rozvíjíme základní dovednosti dětí, které jsou nutné pro život ve společnosti 21. století:

 

  • kritické myšlení
  • schopnost řešit problémy
  • svižnost
  • podnikavost
  • spolupráce
  • zvídavost
  • představivost
 
 

V knihovně usnadňujeme přístup k novým technologiím. Podporujeme tzv. hnutí tvůrců (Maker Movement), setkávání techniků, umělců a podnikatelů, ze kterého mohou vznikat rozmanité projekty a spolupráce.

 

Ideálními uživateli prostoru K-lab jsou ambiciózní mladé duše jakéhokoli věku.

 

Chcete se zapojit?

Vítáme dobrovolníky! Jako dobrovolníci budete mít přístup ke všemu vybavení K-lab a budete se podílet na chodu laboratoře.

 

Nebo byste rádi přispěli na provoz laboratoře?

 

Tak jako tak nás, prosím, kontaktujte.

 

Postupně chceme vytvořit prostor pro umělce i myslitele, inženýry i vědce, děti i podnikatele, zkrátka pro všechny, kdo chápou, jaké bývaly věci dříve, jaké jsou nyní a jaké budou nejspíše zítra.

 

Kdo nás podporuje:

 

 

 

 

 

 

 

Kreativní laboratoř

Seminář: Základy robotiky II aneb krotíme roboty – Hana Šandová

15.09.2020 13:00
  Navazující workshop. Bloková programovací prostředí, zaměříme se na pokročilejší úlohy s Ozoboty a zaměříme se na robotické stavebnice Lego a MakeBlock. Počet míst je omezen. Je nutné se přihlásit. Přihlašovací formulář najdete na www.mktisnov.cz od 20. 8. 2020 Účast na semináři je zdarma....

Seminář: Základy robotiky aneb co nabízí trh – Hana Šandová

10.09.2020 13:00
  Úvod do robotiky jako prostředku pro rozvoj informatického myšlení. Přehled nejznámějších dostupných platforem a jejich zařazení, ukázky a první krůčky s Beeboty a Ozoboty. Počet míst je omezen. Je nutné se přihlásit. Přihlašovací formulář najdete na www.mktisnov.cz od 20. 8. 2020 Účast na...

Seminář: Kreativní laboratoř v knihovně

04.06.2020 17:00
  4. 6. 2020 v 17:00 v kině Svratka a zároveň stream na Youtube ODKAZ NA ZÁZNAM SEMINÁŘE: https://www.youtube.com/watch?v=0nToFsfkCjg   Cílem semináře je představit myšlenku Kreativní laboratoře – otevřené digitální dílny a učebny v Tišnově....
<< 1 | 2 | 3