BESEDA: Okolo Sicílie na kole

12.11.2015 17:00

 

Městská knihovna Tišnov pozvala všechny příznivce nejen cestování na přednášku pana Oldřicha Sobotky o jeho putování po Sicílii.

Sicílie - ostrov, kde se po staletí střetávaly mocenské zájmy a setkávaly kultury, aby daly vzniknout nádherným uměleckým pokladům. Kulturní dědictví starých civilizací se na Sicílii dochovalo v podivuhodně vysoké koncentraci a nevídané stylové čistotě.

Uchvacující řecké chrámy a divadla si prohlédneme v Segestě, v Selinunte i v Agrigentu.Navštívíme nejvýznamnější římskou památku na Sicílii – Villu Romanu s fantastickými mozaikami. Přes barokní Caltagirone přijedeme do fascinujících Syrakus, kombinujících středověké pamětihodnosti s množstvím řeckých a římských památek. Projedeme Cataniía ocitneme se v nejkrásnějším sicilském letovisku Taormině s proslulým řeckým divadlem. Vystoupáme na nejvyšší činnou sopku Evropy – na Etnu, jejíž sloup kouře je vidět na této straně ostrova odevšad.  Uděláme si výlet lodí na ostrov Volcano, který dal jméno všem sopkám. Po členitém pobřeží s písečnými plážemi dojedeme do malebného Cefalu, jehož katedrála je skvostem arabsko-normanské architektury, stejně jako monumentální katedrála v Monreale. Cestu do Palerma si trochu prodloužíme vnitrozemím, abychom navštíviliCorleone, známé mafiánské centrum (Kmotr). A na závěr se potouláme rušným Palermem, přeplněným historickými památkami.