BŘEZEN MĚSÍC ČTENÁŘŮ 2017

06.03.2017 08:00

Městská knihovna Tišnov se zapojila do celostátní akce na podporu čtenářství „Březen – měsíc čtenářů. Můžete se těšit na spoustu doprovodných akcí a na spuštění nové služby „Odlož“.

Každý registrovaný čtenář obdrží k březnové výpůjčce i malý dárek.

 

Soutěž o nejlepší čtoucí babičku

Městská knihovna Tišnov vyhlašuje u příležitosti Března-Měsíce čtenářů soutěž o nejlepší čtoucí babičku. Od 1. 3. do 31. 3. 2017 můžete posílat Vaše fotografie čtoucích babiček na adresu mktisnov@seznam.cz Do předmětu zprávy uveďte: Soutěž o nejlepší čtoucí babičku. Fotografie budou zveřejněny na našem Facebooku, kde budete moci hlasovat pomocí „Like“ u fotky. Babička s největším počtem „liků“ bude patřičně odměněna.

 

Čtenářská amnestie

6. 3. – 10. 3. 2017

Čtenářskou amnestii pro své zapomnětlivé čtenáře uděluje Městská knihovna Tišnov v rámci Března – Měsíce čtenářů, jako vstřícné gesto směrem ke svým uživatelům. Ale pozor! Akce je časově omezená.

Upomínky a poplatky z prodlení budou čtenářům prominuty, pouze pokud vrátí VŠECHNY dlužené dokumenty, které mají půjčené.

 

Týden audioknih

13. 3. – 17. 3. 2017

Cestujete často autem? Nemáte dostatek času na čtení? Nevadí. Audioknihy jsou příjemným řešením. Během jednoho týdne Vám budeme představovat to nej z mluveného slova, které má knihovna k dispozici. Prezentaci jednotlivých děl můžete sledovat na Facebooku knihovny.

 

Tajemství kufříků

20. 3. – 24. 3. 2017

Neradi bloudíte mezi regály? Nová služba Tajemství kufříku vám usnadní výběr! Knihovníci pro vás naplní cca 10 kufříků výběrem z knih, audio knih, časopisů nebo třeba i her! Výběr bude tematický a kufřík si budete moci půjčit na 4 týdny. Kde kufříky s tajemstvím najdete? Budou na vás čekat v dětském i dospělém oddělení.

 

Týden splněných přání

27. 3. - 31. 3. 2017

Na připravené lístky v půjčovně nám čtenáři mohou psát, jaká kniha jim v knihovně chybí. Pokud to bude v našich silách, zakoupíme ji do knihovního fondu. V ostatních případech zjistíme, z jakého důvodu není možné požadovaný titul obstarat. Na nástěnce posléze uveřejníme seznam nově pořízených knih a informace, zda je některý titul rozebraný, plánuje se dotisk nebo není dostupný ani v antikvariátech atd.

 

TÝDEN SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ - VYHODNOCENÍ