HLASOVÝ WORKSHOP a ZPĚVOMAT s RIDINOU AHMEDOVOU A PATRIKEM KEE

19.05.2018 09:00

Městská knihovna Tišnov ve spolupráci s Podhoráckým muzeem v Předklášteří vás zvou na HLASOVÝ WORKSHOP a ZPĚVOMAT s RIDINOU AHMEDOVOU A PATRIKEM KEE

 

Zpěvomat

Zpěvomat je „pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích", tedy kruh zpívajících a uprostřed kruhu židle - na ty si může sednout kdokoli z chodců. Kdo se takto rozhodne vstoupit do Zpěvomatu, nechá se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro něj. Co je smyslem? Zasáhnout živým zpěvem lidi z ulice, mnohdy asi i takové, kteří by se se zpíváním běžně nesetkali, nebo by si na to za jiných okolností neudělali čas. A pro zpívající je to příležitost zažít svůj hlas zase v jiném prostředí a v jiných souvislostech. Dost možná to celé přinese nečekané zážitky a zkušenosti.

Zpívající, kteří se rozhodnout stát se součástí zpěvomatu, se můžou těšit na intenzivní den strávený ve zpěvu a v radosti z hudby. Vítaní jsou účastníci, kteří mají základní hudební zkušenost, rozhodující je ale hlavně nadšení a chuť vrhnout se naplno do společné práce.

 

Časový harmonogram:

v Městské knihovně Tišnov:

9.00 - 10.30 Hlasový workshop s Ridinou Ahmedovou

11.00 - 12.30 Hlasový workshop a práce s looperem s Patrikem Kee

14.00 - 16.00 nácvik na Zpěvomat

 

v areálu Podhoráckého muzea v Předklášteří, v rámci Muzejní noci:

18.30 hlasová zkouška

19.00 ZPĚVOMAT (15 minut)

20.00 ZPĚVOMAT (15 minut)

 

Cena: 490,- Kč

Zájemci se mohou hlásit do 10.5. 2018 v Městské knihovně Tišnov nebo telefonicky na tel. 549 121 001-2. Současně s přihlášením je třeba zaplatit částku 490 Kč.

 

PODROBNOSTI:

Z Městské knihovny Tišnov je možné přesun do Podhoráckého muzea autem či pěšky. Vzdálenost je 2 km, procházkou cesta trvá cca 30 minut.

Ráno přijďte prosím již cca v 8:45, abychom v 9:00 hodin mohli začít.

18. 5. 2018 den před workshopem proběhne koncert Patrika Kee ve velkém sále MěKS v Tišnově. Aktuálně pak sledujte na: www.mekstisnov.cz

 

Ridina Ahmedová

www.ridina.cz

Ridina Ahmedová je hudebnice a lektorka. V současné době vystupuje především v duu s kontrabasistou Petrem Tichým jako HLASkontraBAS. Stejnojmenné album získalo nominaci na cenu Anděl za rok 2016. Spolu s Milli Janatkovou a Antonií Nyass pak působí v Řekni mi, improvizovaném koncertním projektu, zhudebňujícím vzpomínky a zážitky návštěvníků. Je autorkou a spoluautorkou hudby k několika divadelním představením, hostovala při nahrávání hudby k několika filmům, spolupracovala s řadou hudebníků (Načeva, Vladimír 518 a další), jako host si v roce 2008 zazpívala společnou improvizaci s Bobby McFerrinem. Zajímají ji možnosti hlasu jako sólového, nedoprovázeného nástroje, vedle zpívání vede také Hlasové dílny. Na nich se pokouší zprostředkovávat účastníkům zkušenost, proč je smysluplné a obohacující zpívat, aniž bychom výsledný tvar museli nutně podrobovat estetickému hodnocení.

 

Patrik Kee

www.patrikkee.cz

Patrik Kee je umělec, který dokáže během pár minut strhnout publikum velmi nenásilnou formou do úžasného světa jeho srdce, tónů, hudebních vln, ozvěn a nečekaných zvukových proměn.

Způsob, jakým Patrik Kee svou tvorbu na koncertech na posluchače přenáší, míří neomylně přímo do jejich srdcí a otevírá v nich bezeslovný rozhovor s jejich krásným vnitřním Já – sami se sebou.

Patrik k tomu dává bezmezný prostor a bezpečí. Jak to dělá? Jednoduše! Sám je totiž takový! Od milujícího otevřeného srdce do vašeho srdce. Mnohé z jeho melodií a písní totiž vznikají teprve až na pódiu, z okamžité atmosféry, z okamžitého pocitu či nápadu! Mnohé z nich proto už nikdy znovu neuslyšíte, neboť jsou jako pomíjivá mýdlová bublinka dílem momentálního okamžiku.

  • ostravský zpěvák a hlasový improvizátor
  • vystudoval zpěv na Lidové konzervatoři v Ostravě u paní Libuše Klusové
  • od roku 2011 vystupuje sólově a capella
  • o dva roky později začal spolupracovat jako host a hudební doprovod s Léčivým divadlem Gabriely Filippi (CD Léčivá meditace, Dar z nebes)
  • společně s Elis natočil hudbu do pořadu pro děti na ČT:D “Draci v hrnci”
  • v roce 2015 vydal první sólové album Patrik Kee
  • zpívá a píská v celovečerním filmu Ostravak Ostrawski
  • aktuálně v únoru vydal druhé sólové CD s názvem “ Otevírám“