KNIHY MÉHO SRDCE 2015 - Renáta Fučíková

02.11.2015 08:00

Městská knihovna Tišnov a ZŠ Smíškova představí v měsíci listopadu 2015 společný projekt na podporu dětského čtenářství

Originální a ojedinělý projekt probíhá od roku 2004 ve spolupráci mezi Městskou knihovnou Tišnov a ZŠ Smíškova. Realizuje se vždy v měsíci listopadu s cílem představit dětem významné autory dětské literatury. V předchozích letech nás svým dílem  inspirovali Astrid Lindgrenová, Josef Lada, Václav Čtvrtek, Ondřej Sekora, František Nepil, Helena Zmatlíková, Martina Drijverová, Alena Ježková, Jiří Trnka a Eduard Petiška.

Součástí projektu jsou besedy o životě a díle spisovatele, výtvarné a dramatické lekce, soutěžní testy, společná čtení a žákovské výstavy. V dětském oddělení tradičně probíhají akce, do kterých se aktivně zapojují žáci 1.-5. tříd. Hravě vzdělávací program                za dvanáctileté období zpopularizoval žákům celou řadu knih a přinesl dobrý výsledek. Děti vnímají kladně prostředí knihovny a často si ji spojují s nevšedním zážitkem.

 

Letošní 12. ročníku věnujeme spisovatelce Renátě Fučíkové

Zaměříme se i na další autory současné literární tvorby zejména na dílo Aleny Ježkové a Martiny Drijverové. Nejmladším čtenářům připomeneme pohádkáře Václava Čtvrtka, Helenu Zmatlíkovou, Ondřeje Sekoru              a stěžejní autorku našeho projektu Astrid Lindgrenovou.