Online seminář: Základy audiovizuální tvorby – Pavel Hanák

19.11.2020 09:30

Multimédia v praxi – umění moderní komunikace

První přednáška vás uvede do oblasti Audiovizuální tvorby a vytvoří základ pro následné workshopy v roce 2021. Toto první setkání tvoří pět logických celků:
I. Komunikační nástroje, II. Audiovizuální díla, III. Jak vzniká film, IV. Základy kinematografie, V. Multimediální technologie.

Vytvoříte si základní přehled o tom, jaké máte k dispozici základní komunikační nástroje od fotky, přes počítačovou grafiku až k videu. Prostě pochopíte, co jsou to multimédia. Zaměříme se společně na oblast audiovizuálních děl, uděláte si přehled o tom, jaké typy existují, kde je můžete použít a jaká dokážete vytvořit sami a na které byste si měli přivolat pomoc profesionálů. Dozvíte se, jak se vzniká film, abyste věděli, co je potřeba proto, abyste film dokázali vyrobit sami, co to všechno stojí a jak je to s autorským zákonem. Bez toho, aniž byste pochopili, jak fungují základy kinematografie nepochopíte, jak funguje video ani film, ale s námi se to dozvíte. Dozvíte se něco o lidském oku, o tom, jak nás klame, jak správně dělat záběry a jak vytvořit správnou kompozici. Multimediální technologie nás obklopují na každém kroku a my si ukážeme, co se k čemu hodí, jak lze použít mobil, fotoaparát či profesionální kameru na vytvoření kvalitních videí. No a jaké jsou současné možnosti streamování a publikování vašich výtvorů. To vše vám může pomoci lépe využít audiovizuální technologie pro prezentaci vaší práce. Technologie jsou úžasný pomocník, ale pochopení souvislostí a principů toho, jak to funguje, je mnohem důležitější.

 

Navazující semináře:

26. 11. 2020 v 9:30 Základy fotografie – Aleš Ležatka

3. 12. 2020 v 9:30 Základy počítačové grafiky – Kateřina Válková