Rok s prožitkem 2018 - ZAHRADNÍ TERAPIE

22.02.2018 17:30

 

Přijďte se v únoru setkat se Zahradní terapií se Zuzanou Galle.

Krom seznámení s příklady z živé praxe si můžete sami vyzkoušet, že zahradní terapii je možné zažít i uprostřed zimy v teplé místnosti. Domů si pak odnesete svou vlastní zahrádku, vitamínovou bombu a snad i poznání, že „není důležité, co uděláte ze své zahrady, ale to, co udělá ona z vás“.

Zahradní terapie je ozdravná metoda, která využívá pobytu v přírodě a pomáhá člověku cítit se fyzicky i psychicky

 lépe.  Léčebné účinky lidé pociťují nejen při přepracování či stresové zátěži, tato terapie blahodárně působí také při léčbě různých dlouhodob

ých onemocnění nebo zotavování se po úrazech. 

Zahraní terapie není jen práce v zahradě. Nabízí řadu možností a aktivit, které jsou vhodné pro děti, dospělé, ale i seniory. Součástí zahradní terapie je také interiérová zahradní terapie, díky které můžeme pomáhat i lidem, kteří jsou upoutáni na lůžko a do zahrady se nedostanou.

 

VSTUPNÉ: 50,- Kč

Počet míst je omezen. Vstupenky zakoupíte v Městské knihovně Tišnov vždy v půjčovní době.

 

Ing. Zuzana Galle

Zuzana Galle se narodila v Brně, má dva dospívající syny, manžela, psa, kočku a zahradu. V současné době pracuje jako ekopedagožka a zahradní terapeutka ve školském zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka v Brně. Dlouhodobě se věnuje ochraně přírody a práci s dětmi i s dospělými s různým postižením.