Workshop: Fotografie v architektuře

07.10.2021 09:30

 

Zveme zájemce z řad knihovníků, pedagogů i vedoucích volnočasových aktivit na fotografický workshop, který lze absolvovat pouze prezenčně v Městské knihovně Tišnov. 

Přihlaste se, prosím.

 

Lektor: Aleš Ležatka

 

9:30 – 10:30, 10:30 – 12:30, 13:00 - 14:00 hodin

Počet účastníků: max 12

 

Vlastní vybavení účastníků: digitální fotoaparát s možností manuálního nastavení, ideálně s výměnnými objektivy, pokud možno stativ

 

Popis workshopu:

Tento workshop navazuje na teoretickou přednášku Základy digitální fotografie z loňského roku. Proč na začátek architektura? Protože je v přirozeném prostředí, nehýbe se a dává vám prostor přemýšlet nad tím, jak fotíte. Na začátku si účastníci připomenou základní postupy fotografování pro to, aby nefotili „na náhodu“, ale aby přesně věděli, co a proč dělají. Jak si nastavit fotoaparát v manuálním režimu? Připomenou si základy kompozice. Potom s lektorem vyrazí do našeho krásného města a budou mít za úkol vyfotografovat vybrané nejzajímavější objekty. Na závěr každý účastník vybere nejlepší záběry a společně s lektorem si rozeberou jejich kladné a záporné parametry.

 

Na seminář se můžete hlásit do 4. října 2021. Kurz realizujeme s podporou dotace Ministerstva kultury ČR z programu VISK 2 – Mimoškolní vzdělávání knihovníků.

Přihlašovací formulář