Seminář: Výchova kluků: jak vychovávat kluky a nepřijít o rozum – Vlaďka Bartáková

23.05.2019 16:00

 

23. 5. 2019 v 16:00

Seminář odpovídá nejen na příčiny chování chlapců, ale přináší i řadu podnětů, jak s kluky zacházet, aby se neponičilo jejich mužství a zároveň rodiče přežili jejich vychovávání bez úhony.

Dozvíte se o klíčových obdobích ve výchově syna, o vývoji mužského mozku a důvodech tak "jiného" chování chlapců. Získáte povzbuzení, že když kluci zlobí, vrtí se, ruší..., neznamená to, že jsme špatní rodiče nebo že je dítě v nepořádku. Zodpovíme otázky "Proč obvykle kluci zlobí víc než holčičky?", "Proč mají obvykle horší výsledky ve škole?", "Proč se obyčejně stále vrtí, vyrušují a neposedí?", "Proč si obvykle vyrábějí zbraně a neustále bojují?"

Soustředíme se také na nezastupitelnou roli muže v klíčových obdobích výchovy kluků; co a jak jim mají otcové sdělit, aby šli do světa bez obav a s pocitem, že to zvládnou. Dozvíte se, jak s dětmi mluvit, abychom je přivedli ke spolupráci bez opakování povelů, nebo proč vlastně děti zlobí a jak jim pomoci, aby nemusely

MUŽI V AUDITORIU VÍTÁNI

Akce je hrazena z projektu MAP rozvoje vzdělávání Tišnov II

Na seminář se přihlašujte do 15. 5. 2019 na email: libuse.beranova@tisnov.cz

 

 Lektorka: VLAĎKA BARTÁKOVÁ

psycholožka a psychoterapeutka, matka čtyř synů    

O lektorce:

  • Vlaďka vystudovala na Univerzitě Karlově v Praze jednooborově sociologii a psychologii, v postgraduálním programu Sociální psychologie získala doktorát. Je členkou Českomoravské psychologické společnosti.
  • Školí rodiče, aby jim bylo lépe s jejich dětmi.
  • Dlouhodobě spolupracuje s Rodinným centrem Praha, kde vede semináře a pobytové kurzy zaměřené na rozvoj partnerských a rodičovských kompetencí.
  • Pracuje v Poradně pro ženy v tísni Linka pomoci, kde se věnuje převážně terapeutické práci se ženami trpícími postabortivním syndromem. Odborně se zaměřuje na krizovou intervenci a terapii traumatu - zvláště následků časné ztráty dítěte.
  • Má na starosti rozvoj zaměstnanců ve firmě PTH – ESPRIT.
  • Věnuje se klientům v soukromé terapeutické praxi.
  • Je vdaná a má čtyři syny, má ráda mladou českou ilustrátorskou scénu, pohyb a biosyntézu.