Setkání se spisovatelkou Martinou Drijverovou

09.12.2013 09:15

9. 12. 2013 9.15 a 11.00

 

Spisovatelka, scenáristka a překladatelka patří k nejoblíbenějším dětským autorům. Z jejích knížek je cítit velké pochopení pro dětský svět a duši. Její knihy byly přeloženy do mnoha cizích jazyků. Svoje nejnovější knihy představí Martina Drijverová žákům ze 4.-5. tříd.

 

Setkáním se spisovatelkou Martinou Drijverovou jsme ukončili pásmo zajímavých setkání. Právem jsme se těšili, vždyť náš host patří k nejoblíbenějším dětským autorům. Paní spisovatelka se představila jako jemná dáma, která má smysl pro humor. Proto také říká:„S úsměvem a dobrou myslí lze v životě vzdorovat v podstatě všemu.“ S dětmi besedovala o svých knihách i o tom, kde bere inspiraci. Martina Drijverová sdělila, že chce dětem ukázat dobrý příklad. Seznámila je s celou řadou knih, které jsou zaměřené na historii. Tu jim přibližuje poutavým, čtivým a srozumitelným jazykem. Beseda částečně probíhala jako rozhovor, který otevřel nejedno složité téma - nemoci, rozvody, přátelství. Martina Drijverová si svoje čtenáře v tišnovské knihovně získala, jak svými knihami, tak širokým přehledem. Budeme se těšit na její další knihy.

 

Martina Drijverová

Spisovatelku Martinu Drijverovou, která říká, že věří na zázraky. Autorka právem získala za svoje knihy pro děti několik literárních cen: devětkrát obdržela prestižní cenu SUK „Cenu učitelů“ za přínos k rozvoji čtenářství, dvakrát nakladatelskou cenu Albatrosu za „Nejkrásnější knihu roku“ a mnoho dalších. Cílem řady knih je probudit zájem nejmenších čtenářů o slavnou minulost našeho národa. Spisovatelka dětem historii představuje poutavým, čtivým a srozumitelným jazykem. Z jejich knížek je cítit velké pochopení pro dětský svět i duši.