SmyslůPlný rok 2019: Mozaikujeme spolu – Marie Bezuchová

29.01.2019 16:00

 

 

Večerní dílna, v níž spolu nakoukneme do tajů této starobylé, ale stále živé techniky. Na dílně si osvojíte základy mozaikového "řemesla" - dostanete spoustu informací o technické stránce tvoření, a vyzkoušíte si, co jak dělat (a jak ne). Čeká nás práce s keramickými a porcelánovými střípky, kladivem, kleštěmi... rozbíjení, štípání, lepení... ruce špinavé od spárovačky... a překvapení na konec, až se vyloupne nové mozaikové dítko :-)

 

Vstupné: 50,- Kč

 

Počet míst je omezen. Vstupenky zakoupíte v Městské knihovně Tišnov vždy v půjčovní době.

 

MARIE BEZUCHOVÁ

https://www.mozaiky-marie.cz/

 

Jmenuji se Marie Bezuchová, a se svými dvěma dětmi žiji v domečku v Olšanech, kam jsem utekla z hektického Brna.

Odmala ráda tvořím, a přestože jsem vystudovala botaniku, poslední roky se zabývám hlavně nejrůznějšími podobami výtvarna. Příroda je ale mojí velkou inspirací, z procházek si nosím zajímavé kamínky, kousky kůry,  naplavená dřívka...  a stejně ráda přetvářím i staré nepotřebné věci, porcelán, oblečení... Líbí se mi dělat "něco z ničeho", křižuju napříč výtvarnými a řemeslnými technikami a moc mě to baví :-)

Mou velkou láskou jsou mozaiky. Kdysi se ke mně dostala kniha o Gaudího tvorbě - a já věděla, že to musím vyzkoušet. Začínala jsem rovnou s velkými nástěnnými mozaikami z rozbitých obkladaček, které navrhuji a tvořím doteď. Díky kamarádce přišel nedávno projekt “Mozaikujeme spolu”, který lidem nabízí možnost zapojit se do práce na své vlastní mozaice, a spojit tak dobrý pocit z tvoření s nějakou tou ušetřenou korunou. V roce 2014 jsem začala pořádat workshopy se zaměřením na menší výtvory - vázy, zrcadla, obrázky... a protože je o ně stále zájem, pořádám kurzy v Brně (dílna Matilda) i jinde v ČR.