Snídaně v knihovně: Jaroslav Petr – Genové inženýrství a etické otázky

22.07.2021 08:30

 

Zveme vás do knihovny ke sledování on-line přednášky českého biologa Jaroslava Petra. Připravované téma: Genové inženýrství a etické otázky. Podívejte se na videopozvánku!

 

Český biolog Jaroslav Petr. Foto: Vesmír.cz

 

Genetika zasahuje a bude zasahovat do všech možných oblastí lidského života. V posledních letech nám však umožňuje zasahovat do samotné podstaty člověka. Stojíme tedy před otázkou, zda smíme dělat všechno, co umíme.

 

Sledujte on-line přednášku uznávaného profesora přímo v knihovně!

 

Upozornění: Je možné, že kvůli epidemii koronaviru a přísným vládním nařízením vám bohužel ještě pořád nebudeme moci nabídnout občerstvení.

 

Jaroslav Petr

Český biolog se narodil 3. srpna 1958 v Kolíně. Vystudoval Vysokou školu zemědělskou v Praze, obor zootechnický. Od roku 1983 pracuje jako vedoucí výzkumný pracovník ve Výzkumném ústavu živočišné výroby v Praze Uhříněvsi. V roce 2004 byl jmenován profesorem v oboru fyziologie, anatomie a reprodukce hospodářských zvířat.

Biotechnologii přednáší na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a České zemědělské univerzitě v Praze, Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích a Masarykově univerzitě v Brně. Za popularizaci vědy, jíž se věnuje od 90. let, získal Cenu vládní rady pro výzkum, vývoj a inovace.

 

Jroslav Petr