VŠE O ŽIVOTĚ PO ŽIVOTĚ

20.04.2017 17:30

Srdečně vás zveme na poutavou přednášku režiséra, spisovatele, scénáristy, výtvarníka a fotografa Dalibora Stacha - Vše o životě po životě.

Přednáška popisuje prožitek klinické smrti, kterou dvakrát prožil. Obsahuje nejen průběh prožitku, ale celkovou změnu, kterou mu klinická smrt do života přinesla. Změnu vnímání svého okolí a světa.  Pochopení, že nic se neděje náhodou. Že člověk je neustále v možnosti a jediné, co nás brzdí, jsme my sami. Na základě  osobních zkušeností s klinickou smrtí napsal několik knih. Jedna se stala knižní předlohou pro film Za oponou noci, který Dalibor Stach natočil s plejádou českých herců a dvou hollywoodských hvězd. Do filmu obsadil také několik herců se stejným prožitkem blízké smrti. Beseda tak pojednává nejen o filosofickém přesahu fenoménu klinické smrti, je proložena vyprávěním z natáčení, o setkání s Milošem Formanem a dalšími zajímavými lidmi. A protože nic se neděje náhodou, v současné době natáčí dokument Vše o životě po životě, ve kterém o podobném prožitku klinické smrti vypráví dvě desítky lidí. 

 

DALIBOR STACH

Dalibor Stach je režisér, spisovatel, scénárista, výtvarník a fotograf v jedné osobě. Jeho tvorba je velmi osobitá a různorodá. Narodil se v Ostrově, kde vystudoval gymnázium, následně VŠ v Ústí nad Labem.

Je autorem knih Za oponou noci, Krušnohorské proroctví, Brána, Oáza v poušti, Mrtví muži nemluví.

Podle knihy Za oponou noci natočil celovečerní film, ve kterém se mihne spousta českých i hollywoodských hvězd. 

V současné době natáčí dokument Vše o životě po životě, který je vyprávěním lidí, kteří hranici smrti překročili a bylo jim umožněno vrátit se zpět. Dále připravuje nový celovečerní film E:RA.

Výtvarné tvorbě se věnuje autor od dětství. Od realistické malby přešel postupně do tvorby barev, symbolů a duchovních odkazů. Dle svých slov se malbě věnuje vždy, když je pohoda a při čekání na múzu filmařskou či spisovatelskou. Je to bytost s neobyčejným duchovním poznáním.

 

Po skončení přednášky bude také možné knihy Dalibora Stacha zakoupit.