Výstava – Planetky malého prince

08.10.2018 12:00

 

 

8. – 19. 10. 2018  

Návštěvníci knihovny mohou v prostorách dětského oddělení zhlédnout výstavu umělecké sklářky Alice Dostálové. Inspiraci pro skleněné pohádkové tvoření autorka hledala v knize Malý princ od Antoina de Saint Exupéryho. Čtenáři mohou obdivovat krásné řemeslo a současně putovat vesmírem, kde jednotlivé skleněné objekty svojí strukturou připomínají vzdálené galaxie a planetky. Výstavu doporučujeme rodičům i prarodičům a hlavně dětem. 

Během půjčovní doby můžete zakoupit milé dárky ze skla. 

Součástí výstavy je výtvarná dílnička „Děti sklo baví“ s výtvarnicí Alicí Dostálovou pro děti z 3. a 4. tříd a školních družin.

            

Děti sklo baví – výtvarná dílnička s Alicí Dostálovou 

10. – 12. října 2018 v 9.00, 11.00 a 13.30     

Zveme děti do kouzelného světa umění. Paní Alice Dostálová připravila pro děti výtvarnou dílničku, během které se dozvědí nejen o sklářských technikách, ale se sklem si také pohrají. Ví o tom své, protože sama vytváří drobné skleněné figurky a říká, že hrát si se sklem je pro děti jako být na ostrově pokladů. Pravou pohodu mohou děti zažít při tvoření korálkového malého prince. Akce je určená dětem ze 3. a 4. tříd a školních družin. Každý žák platí příspěvek 45,-Kč na vlastní výrobek