Workshop: Digitální grafika – jak na plakáty, letáky

02.12.2021 09:30

 

Milí knihovníci, školitelé, pedagogové a vedoucí volnočasových aktivit, zveme vás na workshop, který je zaměřený na práci s grafickým programem a který můžete absolvovat prezenčně s námi v Městské knihovně Tišnov, případně online.

Přihlaste se, prosím.

 

Lektor: Kateřina Válková

 

9:30 – 11:30, 12:00 – 14:00 hod

Počet účastníků: max 12

 

Vlastní vybavení účastníků: notebook s myší

Budeme pracovat s programem Affinty Designer, který je potřeba mít nainstalovaný v počítači (než přijedete na workshop). Jedná se o cenově nejpřijatelnější program s profesionálními parametry. Těsně před workshopem si můžete nainstalovat bezplatnou zkušební trial verzi nebo standardní verzi (licence bez časového omezení stojí 1 490 Kč). Zde je odkaz na stránky programu: https://affinity.serif.com/en-gb/designer/

 

Popis workshopu:

Vektorová grafika je druhý způsob, jak pracovat s obrazovým materiálem. Navazuje a doplňuje to, co se naučíte v práci s bitmapovými obrazy. Potřebujete si vyrobit infografiku s piktogramy či symboly? Chcete si navrhnout prezentaci? Vytváříte návody, pracovní listy nebo navigační cedule? Potřebujete do výročních zpráv zpracovat grafy nebo chcete vyřezat obrazy na plotru? Pro všechno se hodí vektorová grafika. Naučte se s námi její základy.

 

 

Na seminář se můžete hlásit do 29. listopadu 2021. Kurz realizujeme s podporou dotace Ministerstva kultury ČR z programu VISK 2 – Mimoškolní vzdělávání knihovníků.

Přihlašovací formulář