Workshop: Práce s kamerou

04.11.2021 09:30

 

Kvalifikované školitele, pedagogy, knihovníky či vedoucí volnočasových aktivit zveme na workshop, který nás provede video postprodukcí a který lze absolvovat pouze prezenčně v Městské knihovně Tišnov. 

Přihlaste se, prosím.

 

Lektor: Pavel Navrátil

 

9:30 – 10:30, 10:30 – 12:30, 13:00 – 14:00 hod

Počet účastníků: max 9

 

Pro workshop budou k dispozici 3 reportážní poloprofesionální kamery, pokud máte kameru vlastní i se stativem, vezměte si ji s sebou.

 

Popis workshopu:

Žijeme v době, kdy nám moderní technologie umožňují natočit videa téměř na cokoli, například na mobil, což je úžasné, protože každý může být kameramanem. Nicméně vše má svá pravidla a nikoho určitě neohromíte zběsilým pohybem mobilních záběrů, ze kterých se vám po 2 minutách začne točit hlava. Pokud ale zvládnete základy práce s kamerou a budete rozumět tomu, co děláte a jaké druhy záběrů existují a proč se dělají, pak se například i z vašeho mobilu může stát fantastický nástroj, kterým dokážete natočit třeba prezentační video nebo dokonce i film. Abyste se to naučili, dáme vám do ruky profesionální techniku, pak už vás nic nepřekvapí.

Začneme popisem techniky pro natáčení, ukážeme si nastavení kamery a vysvětlíme si základní principy práce s kamerou. Pak vás čeká práce v terénu pod dohledem zkušeného kameramana a na závěr si probereme vaše záběry.

 

Na seminář se můžete přihlásit do 1. listopadu 2021. Kurz realizujeme s podporou dotace Ministerstva kultury ČR z programu VISK 2 – Mimoškolní vzdělávání knihovníků.

Přihlašovací formulář