Workshop: Reportážní fotografie

21.10.2021 09:30

 

Zveme zájemce z řad knihovníků, pedagogů, vedoucích volnočasových aktivit na fotografický workshop, který lze absolvovat pouze prezenčně v Městské knihovně Tišnov. 

Přihlaste se, prosím.

 

Lektor: Aleš Ležatka

 

9:30 – 10:30, 10:30 – 12:30, 13:00 - 14:00 hodin

Počet účastníků: max 12

 

Vlastní vybavení účastníků: digitální fotoaparát s možností manuálního nastavení, ideálně s výměnnými objektivy

 

Popis workshopu:

Reportážní fotografie provází vaši práci na každém kroku. Ať už zachycujete pracovní setkání či rodinnou oslavu. A teď zcela na rovinu: Patříte k mačkačům spouště, nebo čekáte na vhodný záběr? Baví vás probírat se stovkami fotografií, nebo vám stačí 5 fotek, které vystihnou vše? Pokud chcete, aby si lidé, kteří se dívají na vaše fotografie, udělali obrázek o tom, jaký byl zážitek z akce, kterou jste zachytili, a nebyli otrávení z hromady fotek, které nic neříkají, pak je tento workshop pro vás.

Opět začneme připomenutím si základů a poté se vydáme do ulic Tišnova a budeme se snažit zachytit ten správný okamžik. Na závěr každý účastník vybere nejlepší záběry a společně s lektorem si rozeberou jejich kladné a záporné parametry.

 

Na seminář se můžete přihlásit do 18. října 2021. Kurz realizujeme s podporou dotace Ministerstva kultury ČR z programu VISK 2 – Mimoškolní vzdělávání knihovníků.

Přihlašovací formulář