Závěrečné čtení

21.11.2012 13:30

 

Umění je dobré, když mluví ke každému. Jde tady o myšlenky, a ty nikdy nejsou pouze české, ty jsou vždycky jenom lidské...“

Jiří Trnka

Závěr projektu neodmyslitelně patří společnému setkání nad knihou. S učiteli, žáky i rodiči budeme číst a besedovat. Také náš host herec Martin Hruška, přečte dětem ukázku z knihy Františka Hrubína Pohádka o Květušce.

9. ročník projektu Knihy mého srdce jsme tradičně zakončili společným čtením. Nad knihami Astrid Lindgrenové a Jiřího Trnky jsme se sešli v čítárně dětského oddělení. O to, aby čtení bylo dobrodružstvím i zábavou, se postaral pěkný program celého měsíce listopadu. Obklopeni krásnými knihami jsme se žáky besedovali nejen o knihách, ale hráli jsme i divadlo, vyráběli loutky a samozřejmě četli. Knihovnu jsme měli vyzdobenou obrázky Jiřího Trnky, žákovskými pracemi ke knihám Astrid Lindgrenové a historickými hračkami ze sbírky brněnské výtvarnice Milady Kollárové. Na začátku spoleného čtení jsme se zaposlouchali do ukázek, které vyzdvihly osobnost Jiřího Trnky. Náš host Martin Hruška četl pohádku O Květušce, po ní následovala další pohádka Zvířátka a Petrovští. Zaposlouchali jsme se do příběhů z knih Zahrada, Ronja, dcera loupežníka a Bratři Lví srdce.