S knížkou do života

Již druhým rokem se tišnovská knihovna zapojuje do mezinárodního projektu Bookstart, který nese v českých podmínkách krásný název S knížkou do života.

Cílem projektu je podpořit rozvoj verbálních schopností a imaginace nejmenších dětí a probudit jejich zájem o knihy a čtení. Zároveň chceme, aby rodiče pochopili význam čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i pro jeho budoucnost a že jednou z nejdůležitějších věcí, kterou mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou.

Původně plánované předávání dárkových setů na slavnostních obřadech Vítání občánků bohužel nebude možné z důvodu zrušení této akce.

Vyzýváme tedy všechny rodiče dětí narozených od 1. 1. 2021, aby navštívili tišnovskou knihovnu a převzali si zde předčítánkový balíček jako první knižní dárek pro své děťátko.

 

Dárkový set obsahuje:

  • kufřík s logem projektu
  • leporelo s verši oblíbeného autora dětských knih Radka Malého
  • ilustrovaný kalendář s náměty a tipy pro rodiče
  • seznamy doporučené literatury pro nejmenší čtenáře
  • licenci na audioknihu
  • přihlášku k bezplatné registraci miminka do tišnovské knihovny

 

Rodiče s dětmi rádi uvítáme na speciálně připravených akcích pro nejmenší, především na pravidelném Knižním klubíku, který probíhá každou první středu v měsíci pro 1. ročník a každou druhou středu v měsíci pro 2. ročník od 10 hodin.

Program střídá čtení a povídání (říkadla, veršované pohádky), pohybové a další aktivity (rytmizujeme, cvičíme), které zvládnou děti do 1 roku věku. Rodičům nabízíme praktickou i metodickou radu v oblasti dětského čtenářství, orientaci v nabídce kvalitní literatury pro děti, prostor pro sdílení s ostatními rodiči a další služby. Součástí těchto aktivit jsou také besedy o výchově a vývoji dětí.

V roce 2018 se Česká republika připojila k mezinárodnímu projektu Bookstart, který již řadu let probíhá ve 20 zemích světa. Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR se přidal s vlastní verzí projektu: S knížkou do života. A tak jsou v mnoha obcích země nově narození občánci uvítáni na svět také knihovnami, přesněji řečeno speciálními knižními dárky pro ně a jejich rodiče, které jim zástupci knihoven předávají.

 

DOPORUČUJEME:

 

Je libo tipy na dobré čtení pro děti?

Nechte se inspirovat výběrem knihovníků!

https://ctenidetem.knihovny.cz/

 

Mravenčí chůva

Pečuje o malé i velké čtenáře

https://mravencichuva.cz/

 

Bobina dětem

Píše o knihách, co změní dětský svět

https://bobinadetem.cz/

 

Jiří Halda

Dětský a rodinný psycholog

Autor knih, které vám můžou poradit a pomoci

https://www.databazeknih.cz/vydane-knihy/jiri-halda-128103

 

Eva Kiedroňová

Autorka unikátní metody péče o dítě a rozvoje kojence

v souladu s jeho psychomotorickým vývojem

https://evakiedronova.cz/

Mravenčí chůva pečuje o malé i velké čtenáře
https://mravencichuva.cz/
 
O knihách, co změní dětský svět
https://bobinadetem.cz/
 
Dětský a rodinný psycholog
https://www.databazeknih.cz/zivotopis/jiri-halda-128103
 
Unikátní metoda péče o dítě a rozvoje kojence v souladu s jeho psychomotorickým vývojem:
https://evakiedronova.cz/

S knížkou do života

Knižní klubík – květen 2021

05.05.2021 10:00
  V květnu se budeme zabývat světem zvířat.   Pro děti připravujeme tematické knihy a hry, pro rodiče povídání a vyrábění knižní záložky.   Setkání dětí a rodičů se uskuteční buď přímo v knihovně, nebo on-line – konání akce přizpůsobíme aktuálnímu vývoji epidemiologické situace....

Seminář: Já, žena v roce 2021 – Lenka Knechtová

09.02.2021 17:00
9. 2. 2021 v 17:00 přednáškový sál nebo online Máte v hlavě představy a plány, které kvůli práci, rodině, nedostatku volného času nejste schopni realizovat? Přestali jste snít, protože máte zdravotní, sociální nebo jiné omezení? Rezignovali jste na svoje plány, protože vás stejně řídí...

Knižní Klubík – únor 2021

03.02.2021 10:00
  3. 2. 2021 v 10:00 oddělení pro děti a mládež nebo online „Knižní Klubík“ určený pro rodiče zapojené do projektu S knížkou do života, které zajímá, co číst nejmenším dětem nebo hledají nápady na hry a říkanky či se chtějí seznámit s novými lidmi. Na akci je potřeba se...

Miminka v knihovně

02.09.2020 10:00
Od počátku letošního roku se tišnovská knihovna zapojila do projektu Bookstart, který nese v českých podmínkách krásný název „S knížkou do života“. Cílovou skupinou projektu jsou rodiče s novorozenci a dětmi předškolního věku, a to proto, že hlavním posláním projektu je podpora čtenářské...