Knižní pátračka 2022

01.07.2022

Hledejte knihy v terénu! Kdo je najde jako první, tomu budou patřit. Přečtěte si podrobná pravidla hry. 

Téměř dvě desítky knih jsme už zabalily do ruksaku a teď si každý den mažeme nohy alpou. Důvod? Je tu druhý ročník velké Knižní pátračky a my, tišnovské knihovnice vyrážíme do terénu!

Hledejte knihy a vyhrajte

Jednou týdně na různých místech v Tišnově ukryjeme knížku – jednu pro děti a jednu pro dospělé. Na Facebooku a Instagramu knihovny pak uvedeme indicie, podle kterých můžete knížky najít. Kdo je najde jako první, tomu budou patřit!

Z úspěšných hledačů na konci pátračky vylosujeme jednoho dospělého a jednoho dětského čtenáře, kteří od nás obdrží malý dárek!

7 pravidel hry

  1. Sledujte Facebook a Instagram tišnovské knihovny.
  2. Dešifrujte indicie.
  3. Vyrazte do terénu.
  4. Hledejte knihu.
  5. Našli jste ji? Je vaše.
  6. Důležitý krok: Vyfoťte se s knihou nebo vyfoťte jen knihu na místě, kde jste ji našli, a foto vložte do komentářů pod Facebookový příspěvek s indiciemi.
  7. Nechávejte hrát i druhé!

Alou ven!

Knižní pátračku vymysleli Knihomilové ze Zlína. (V jejich podání se hra jmenovala Knižní schovka. – pozn. aut.) Chtěli spojit dvě věci – smysluplně využít knížky, které zachránili v různých aukcích, a zároveň dostat lidi ven.

„Říkal jsem si, co se všemi těmi knihami, které jsme zachránili? A napadlo mě, že bychom je mohli schovat venku, v přírodě, a knihomolové, kteří jsou obvykle zavření doma s knihami, by je hledali,“ vysvětluje zakladatel projektu Knihomilové.cz Igor Dostál.

Kdo dřív přijde, ten dřív čte

Knižní pátračka tak vznikla na bázi geocachingu, kdy podle GPS souřadnic lidé v přírodě i ve městě hledají skryté schránky zvané cache. „Mám rád akční zábavu. Líbí se mi, že zatímco hledám knihu, navštívím přitom zajímavé místo, které stojí za výlet,“ dodává Dostál.

Tišnovská Knižní pátračka potrvá celé letní prázdniny. Sledujte proto Facebook a Instagram Městské knihovny Tišnov, luštěte indicie, choďte do přírody a hledejte knihy. Motto: Kdo dřív přijde, ten dřív čte!

Knižní pátračka 2022
Kdy: 1. 7. – 31. 8. 2022
Kde: Tišnov a jeho okolí
Bez vstupného