Knižní pátračka 2023

01.07.2023

Hledejte knihy v terénu! Kdo je najde jako první, tomu budou patřit. Přečtěte si pravidla hry a stáhněte si indicie.

Téměř dvě desítky knih jsme už zabalily do ruksaku a teď si každý den mažeme nohy alpou. Je tu druhý ročník velké Knižní pátračky a my, tišnovské knihovnice vyrážíme do terénu!

Hledejte knihy a vyhrajte

Jednou týdně na různých místech v Tišnově a v jeho okolí ukryjeme knížku – jednu pro děti a jednu pro dospělé. Co nejdříve si stáhněte šifry – indicie, které musíte nejprve vyluštit, abyste věděli, kam budeme knihy ukládat a kde je tedy máte hledat. (Šifry si také můžete přijít vyzvednout. V knihovně budou již vytištěné.)

A pak už jen stačí sledovat Facebook nebo Instagram knihovny, kam budeme každý týden psát, že jsme knížky právě umístily. Kdo je najde jako první, tomu budou patřit!

Z úspěšných hledačů na konci Knižní pátračky vylosujeme jednoho dospělého a jednoho dětského čtenáře, kteří od nás obdrží krásnou knížku!

Přečtěte si pravidla hry

  1. Stáhněte si nebo vyzvedněte šifry – indicie.
  2. Vyluštěte je.
  3. Sledujte Facebook nebo Instagram knihovny.
  4. Čekejte na pokyn.
  5. Vyrazte do terénu.
  6. Hledejte knihu.
  7. Našli jste ji? Je vaše.
  8. Důležitý krok: Vyfoťte se s knihou nebo vyfoťte knihu na místě, kde jste ji našli, a foto vložte do komentářů pod příspěvek s pokyny na Facebooku.
  9. Nechávejte hrát i druhé!

Žádáme všechny, kdo si ze soutěže odnesou minimálně jednu knihu, aby se již Knižní pátračky neúčastnili. Apelujeme na vás a vaše svědomí. Ctěte pravidlo číslo 9 a nechávejte hrát i druhé!

Dále prosíme, abyste za sebe neposílali své partnery, nevkládali fotografie z jiných účtů (my si stejně domyslíme, kdo jste a kdo knihu skutečně vyzvedl), a nemáte-li děti, prosíme, neberte knihy dětem.

Děkujeme za férovou hru!

Alou ven!

Knižní pátračku vymysleli Knihomilové ze Zlína. (V jejich podání se hra jmenovala Knižní schovka. – pozn. aut.) Chtěli spojit dvě věci – smysluplně využít knížky, které zachránili v různých aukcích, a zároveň dostat lidi ven.

„Říkal jsem si, co se všemi těmi knihami, které jsme zachránili? A napadlo mě, že bychom je mohli schovat venku, v přírodě, a knihomolové, kteří jsou obvykle zavření doma s knihami, by je hledali,“ vysvětluje zakladatel projektu Knihomilové.cz Igor Dostál.

Kdo dřív přijde, ten dřív čte

Knižní pátračka tak vznikla na bázi geocachingu, kdy podle GPS souřadnic lidé v přírodě i ve městě hledají skryté schránky zvané cache. „Mám rád akční zábavu. Líbí se mi, že zatímco hledám knihu, navštívím přitom zajímavé místo, které stojí za výlet,“ dodává Dostál.

Tišnovská Knižní pátračka potrvá celé letní prázdniny. Sledujte proto Facebook a Instagram Městské knihovny Tišnov, luštěte indicie, choďte do přírody a hledejte knihy. Motto: Kdo dřív přijde, ten dřív čte!

Knižní pátračka 2023
Kdy: 1. 7. – 31. 8. 2023
Kde: Tišnov a jeho okolí
Bez registrace