Knižní pátračka 2024

01.05.2024

Hledejte knihy v terénu! Kdo je najde jako první, tomu budou patřit. Přečtěte si pravidla hry.

Devět krásných knih pro děti jsme už zabalily do ruksaku a teď si každý den mažeme nohy alpou. Je tu třetí ročník velké Knižní pátračky a my, tišnovské knihovnice, vyrážíme do terénu!

Hledejte knihy a vyhrajte

Jednou týdně na různých místech v Tišnově a jeho okolí ukryjeme knížku pro děti. Přibližně v tu samou chvíli zveřejníme na Facebooku a Instagramu knihovny, kde máte knihu hledat.

Kdo ji najde jako první, tomu bude patřit! Z úspěšných hledačů na konci Knižní pátračky vylosujeme dva dětské čtenáře, kteří od nás obdrží knižní dárek.

Přečtěte si pravidla hry

  1. Sledujte Facebook nebo Instagram knihovny.
  2. Čekejte na pokyn.
  3. Vyrazte do terénu.
  4. Hledejte knihu.
  5. Našli jste ji? Je vaše.
  6. Důležitý krok: Vyfoťte knihu nebo sebe s knihou a foto vložte do komentářů pod příspěvek knihovny na Facebooku.
  7. Nechávejte hrát i druhé.

Prosíme všechny, kdo si ze soutěže odnesou minimálně jednu knihu, aby se již Knižní pátračky neúčastnili. Ctěte pravidlo číslo 7 a nechávejte hrát i druhé. Děkujeme za férovou hru!

Alou ven!

Knižní pátračku vymysleli Knihomilové ze Zlína. (V jejich podání se hra jmenovala Knižní schovka. – pozn. aut.) Chtěli spojit dvě věci – smysluplně využít knížky, které zachránili v různých aukcích, a zároveň dostat lidi ven.

„Říkal jsem si, co se všemi těmi knihami, které jsme zachránili? A napadlo mě, že bychom je mohli schovat venku, v přírodě, a knihomolové, kteří jsou obvykle zavření doma s knihami, by je hledali,“ vysvětluje zakladatel projektu Knihomilové.cz Igor Dostál.

Kdo dřív přijde, ten dřív čte

Knižní pátračka tak vznikla na bázi geocachingu, kdy podle GPS souřadnic lidé v přírodě i ve městě hledají skryté schránky zvané cache. „Mám rád akční zábavu. Líbí se mi, že zatímco hledám knihu, navštívím přitom zajímavé místo, které stojí za výlet,“ dodává Dostál.

Tišnovská Knižní pátračka potrvá celé letní prázdniny. Sledujte proto Facebook a Instagram Městské knihovny Tišnov, choďte do přírody a hledejte knihy. Motto: Kdo dřív přijde, ten dřív čte!

Knižní pátračka 2024
1. 7. – 31. 8. 2024
Tišnov a jeho okolí
Bez registrace